Bijscholing voor de trainers

Ingediend door Koos op ma 04-04-2022 - 11:15

Als trainers van de HLC is één van onze doelen zelf op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op hardloopgebied, willen we onze leden zoveel mogelijk begeleiden bij het hardlopen, we willen blessures voorkomen en het lopen moet voor iedereen een plezier zijn. Hiervoor is onder andere bijscholing nodig. Eén keer per jaar gaan we een hele dag naar Papendal waar we diverse workshops volgen. Een aantal van ons heeft het afgelopen jaar (of al eerder) een workshop loopscholing en/of gevarieerd lopen van Hugo Veenker uit Dokkum gevolgd. Hugo brengt loopscholing op een leuke manier zodat je, zonder dat je het door hebt die “rare” of vervelende loopoefeningen doet. Als je als trainer tijdens het inlopen aangeeft da we straks ergens in het dorp gaan stoppen om wat loopschool oefeningen te gaan doen hoor je de groep al kreunen en zuchten. Moet dat nou???? Ik wil hardlopen en zoveel mogelijk kilometers maken tijdens de training. Dit is begrijpelijk maar zonder loopscholing schuilt dan al gauw het gevaar van een blessure om de hoek.

Zaterdag 2 april kwam Hugo naar Sporthal de Bast in Onstwedde om daar de trainers van HLC en Runners Stadskanaal eerst in een theorie gedeelte uitleggeven over Loopscholing. Loopscholing is een trainingsvorm om de looptechniek efficiënter ter maken en waarbij het doel is het verbeteren van de coördinatie en bewustwording van verschillende momenten tijdens het lopen. Na de theorie gedeelte waren ook een paar leden van de HLC naar de sporthal gekomen. Na een korte warming-up ging Hugo met zowel de trainers en leden aan de slag en werden na uitleg, waarom je loopscholing doet , diverse oefening zonder morren uitgevoerd (als toeschouwer heb ik gezien dat het zwanenmeer schitterend werd uitgevoerd. Als trainers hebben we geleerd dat je loopscholing op een speelse manier zo in kunt inpassen tijdens de training en doen de leden aan loopscholing zonder da ze het in de gaten hebben.